Haberler

17
Sungurlu Ticaret Borsası “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’’ Yürüyüşüne tam kadro katıldı.

 Sungurlu Ticaret Borsası “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’’ Yürüyüşüne tam kadro katıldı. Ülkemiz geneline bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunularak büyük katılım ile 17 Eylül 2015 Perşembe günü Saat: 16.30’da Ankara Sıhhiye Meydanında yürüyüş düzenlendi. Halim KARAÇİL; “ Ülkemizde artan terör olaylarına tepki göstermek ve kardeşliğimizi pekiştirmek amacıyla Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu ile TOBB, TİSK, TÜRMOB gibi 14 kuruluşun ortaklaşa düzenlediği "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet " yürüyüşüne Sungurlu Ticaret Borsası olarak bizlerde tam kadro katıldık. Gün birlik beraberlik günüdür. Kalleşçe saldırılar sonucu Şehit düşen evlatlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı dilerim. Ayrıca böylesine büyük bir organizasyonu düzenleyen Sivil Toplum Kurulu yöneticilerine, üyelerine, bizleri yalnız bırakmayarak programa katılım gösteren tüm yönetim kurulu üyelerimize ve ülkemizin dört bir yanından bu programa iştirak eden herkese teşekkür ederim.'' dedi.

[Devamını oku...]

15
Sungurlu Ticaret Borsası ‘’Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’’ programına katılmak üzere Ankara’ ya gidiyor.

Türkiye Genelinde bulunan Sivil Toplum Örgütlerinin Ankara’ da düzenleyeceği ‘’ Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’’ programına Sungurlu Ticaret Borsasından destek…

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil; ‘’Bizler, bu toprakların ve bu milletin sevdalısı Sivil Toplum Kuruluşları olarak, oynanan oyunu çok net görüyor, bu kirli senaryoyu çok yakından takip ediyoruz. Değerlerimizi, inancımızı, birliğimizi ve kardeşliğimizi hedef alan bölücü terör örgütüne karşı dik durmayı, kimden gelirse gelsin, hangi maskenin ardına saklanmış olursa olsun, her türlü terörü lanetlemeyi, terör karşısında bir ve beraber olmayı sürdüreceğiz. Terörün, ezeli kardeşliğimizi zedelemesine izin vermeyeceğiz. Irkçılık bir hastalıktır; bu hastalığın kardeşlerimiz arasında yayılmasına seyirci kalmayacağız. Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte bu organizasyona katılım göstermeyi kendimize bir borç bildik Perşembe günü yoğun bir kalabalık eşliğinde Ankara’ ya hareket edeceğiz.’’ Dedi.

 

Perşembe günü Ankara’ da düzenlenecek olan ‘’Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’’ programına katılmak isteyen hemşehrilerimiz Sungurlu Ticaret Borsası Özel Kalem müdürlüğüne müracaat edebilirler.

 

[Devamını oku...]

15
Teröre Hayır Kardeşliğe Evet

 Teröre Karşı Kardeşlik İçin Buluşuyoruz... BAYRAĞINI AL GEL  17 Eylül, PERŞEMBE - 16:30 SIHHİYE

[Devamını oku...]

07
Başımız Sağolsun

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde düzenlenen terör saldırısı ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çok sayıda askerimizin şehit ve yaralı olduğu haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Ülkemizi derin üzüntüye boğan bu alçak saldırıda hayatını kaybeden Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan askerlerimize acil şifalar dilerim.

[Devamını oku...]

21
Çorum Dernekler Federasyonundan Ticaret Borsasına Ziyaret

Çorum Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çağır, Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Karaçil'i makamında ziyaret etti.

 

Çağır, 15-18 Ekim 2015 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılacak olan Çorum Tanım Günleri hakkında Başkan Karaçil'e bilgi verdi.
ÇDF Genel Başkanı Hayri Çağır, Çorum Dernekler Federasyonu’nun 2001 yılında faaliyetlerine başladığını belirterek, federasyonun Ankara’daki Çorumluların ve Sungurluların memleket özlemlerini gidermek, Çorum-Ankara arasındaki bağları daha da güçlendirmek maksadı ile çeşitli çalışmalar yürüttüğünü söyledi.
2012 ve 2013 yıllarında Ankara’da düzenledikleri Çorum Tanıtım Günleri ile Çorum'un tanıtımına önemli katkı sunduklarını dile getiren Hayri Çağır, “Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Çorum Tanıtım Günlerine siyasi parti genel başkanları, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratlar ve Çorumlu hemşerilerimiz yoğun ilgi göstermişlerdi." dedi.

 

Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Çorum Tanıtım Günleri için gereken desteği vermeye hazırız " dedi.

[Devamını oku...]

20
Başkandan Çiftçilerin Yüzünü Güldürecek Açıklama

Başkan Karaçil yapmış olduğu açıklamada ; ‘’ 01.01.2015 tarihinden 31.12.2015 tarihine kadar Ülkemiz sınırları içerisinde meydana gelen yangın, aşırı sıcak zararı, sam yeli çığ, heyelan taban suyu yükselmesi, sel, su baskını, fırtına, aşırı kar yağışı, dolu, don, kuraklık, yıldırım düşmesi ve hortum afetlerine maruz kalan ve bu afetler sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören üreticilerimizin, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının diğer kayıt sistemlerine göre kayıtlı olup üretim faaliyetlerine devam eden gerçek veya tüzel kişi üreticilerin, 24/4/1969 tarihli ve 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu kapsamında olup Bakanlığın görev alanı içerisinde yer alan tarımsal amaçlı kooperatiflerin ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (diğer kamu ve kuruluşları hariç) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerine (TTK) olan düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararları kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin 08/04/2015 tarih ve 2015/7510 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu kapsamda,

Yangın, aşırı sıcak zararı, sam yeli çığ, heyelan taban suyu yükselmesi, sel, su baskını, fırtına, aşırı kar yağışı, dolu, don, kuraklık, yıldırım düşmesi ve hortum afetlerinden zarar gören ve kredi borçlarının ertelenmesini isteyen çiftçilerimizin kararnamenin yayınladığı tarih itibariyle, 31 ARALIK 2015 mesai saati bitimine kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ÇKS kimlik ve arazi bilgileri ve dilekçe ile yapmaları gerekmektedir. Ayrıca kararname kapsamında borç ertelenmesi isteyen çiftçilerimizin kredi kuruluşlarına da (Ziraat Bankası A.Ş. veya bağlı bulundukları Tarım Kredi Kooperatifine) dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.’’ Dedi. 

[Devamını oku...]

Sayfa 104 / 114İlk   Geri   99  100  101  102  103  [104]  105  106  107  108  İleri   Son   
Yazdır