Haberler

12
Sungurlu Ticaret Borsası'ndan Eğitime Destek

Ticaret Borsamız her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerimizi sevindirdi. 2012 ve 2013 eğitim ve öğretim yılı için ilköğretim, orta ve lise öğrencilerine ayakkabı yardımında bulundu. Sungurlu Ticaret Borsası ve Türkiye Odalar Borsalar Birliğinin  desteği ile her yıl geleneksel hale getirilen eğitim yardımları çerçevesinde  İlçemizde eğitim öğretim veren  okullarımızdaki ihtiyaç sahibi öğrenciler belirlenerek  660 çift ayakkabı dağıtıldı.

 

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Halim KARAÇİL, elimizden geldiğince  çok daha fazla sayıya ulaşarak daha çok öğrencimizi sevindirmek amacıyla yapmış olduğumuz bu yardımların dar gelirli öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamasına katkısı olacağını  temenni ediyorum  diyerek  tüm öğrencilerin 2012 ve 2013 eğitim ve öğretim yılını kutlayarak başarılar diledi. 

[Devamını oku...]

12
Borsamızdan 500 Aileye Ramazan Yardımı

 Sungurlu Ticaret Borsası olarak her sene olduğu gibi bu senede Sungurlu Ticaret Borsamızın katkıları ve TOBB desteği ile ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere 500 adet yardım fişi yönetim kurulumuz tarafından ilçemizde   tespiti yapılan fakir, mağdur ve yardıma muhtaç ailelere verilmiştir.

[Devamını oku...]

12
TOBB 67. GENEL KURUL FİLMİ

TOBB 67 Genel Kurulu filmine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Tıklayın! 

[Devamını oku...]

12
İŞ BANKASI Personelinden Borsamızı Ziyaret

 İş Bankası personellerinden Eren AKGÜL ve Yakup SAHİN Borsamızı ziyaret ettiler. Burada Yönetim kurulu baskanımız Halim KARAÇİL Yönetim Kurulu Üyelerimiz Bünyamin TUNGA ve Nazım BULCUN ,Meclis Üyemiz Osman KOCA ve Üyelerimizden Savas KARGIN ağırladı. Borsamızı gezen misafirlerimiz borsanin geçirdigi tadilattan sonraki yeni hali ile modern ve Sungurluya yakısır bir görünüme kavuştuğunu dile getirerek yapılan çalışmalardan ötürü Borsamız adina Yönetim Kurulu Başkanımız Halim KARAÇİL i tebrik ettiler.

[Devamını oku...]

11

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, AllWorld Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı işbirliğinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini belirlemek amacıyla Türkiye 100 Programı başlatılmıştır. Türkiye 100 programı, merkezi Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve Harvard İşletme Okulu Profesörü Michael Porter tarafından kurulan AllWorld Network ile 2011 yılında gerçekleştirilen Türkiye 25 Programı’nın devamı niteliğindedir. Listeye girmeye hak kazanan şirketler, ALLWorld Network’ün dünyanın dört bir tarafında hızlı büyüyen şirketlerin yer aldığı küresel ağının bir parçası haline geleceklerdir. Yazılı ve görsel basının ilgisi, kazanan şirketlerin üzerine çekilecek ve bu sayede yeni müşterilere ve yatırımcılara erişimleri kolaylaşacaktır. Ayrıca başarılı şirketlerin sahipleri ve üst düzey yöneticileri Harizan 2013’te Harvard Üniversitesi’nde düzenlenecek olan AllWorld Girişimcilik Zirvesine katılmaya hak kazanacaklardır. Kimler Başvurabilir? Yarışmaya katılabilmek için aşağıda belirtilen şartlar sağlanmalıdır: · En erken 3 sene önce kurulmuş ve 2012 yılında asgari 500 Bin ABD Doları ciroya ulaşmış olmak, · 500 Bin ABD Doları ciro ve/veya en erken 3 sene önce kurulmuş olma koşullarını sağlayamayan şirketler “İzlenecek Yeni Şirketler” kategorisinde yer almak üzere başvurabilirler, · Holdinglerin konsolide bilançolarıyla başvuruları kabul edilmemektedir. Ancak, bir holdinge bağlı olarak faaliyet gösteren tekil şirketler başvuru yapabilirler, · Başvuracak şirketler Türkiye dışında kurulmuş olsalar dahi faaliyetlerinin çoğunluğunu Türkiye’de gerçekleştirmiş olmaları koşulu aranmaktadır, · Kar amacı gütmeyen şirketler, franchise işletmeleri, holdingler, galeriler, bankalar ve elektrik, gaz ve su gibi alt yapı sağlayıcıların başvuruları değerlerlendirmeye alınmayacaktır, · Hisselerinin %51’den fazlası halka açık ya da kamuya ait olan işletmeler kapsam dışında tutulacaktır. Değerlendirme Nasıl Yapılacak? Yarışmanın değerlendirilmesi şu şekilde yapılacaktır; Başvuran şirketler 2010-2012 dönemindeki yıllık satış geliri büyüme hızına göre sıralanacaktır. Satış gelirlerini en hızlı arttıran şirket Türkiye 100 listesinde 1'inci sırada yer alacaktır. Nasıl Başvurulabilir? Herhangi bir ücret ödemeden yapılacak başvurular, internet üzerinden www.turkiye100.org adresinden yapılabilecektir. Başvuru yapan şirketlerin 2010-2012 dönemindeki bilanço ve gelir tablolarını mali müşavirden onaylatıp basvuru@turkiye100.org adreslerinden birine göndermeleri gerekmektedir. Başvurular 7 Mart-15 Nisan 2013 tarihleri arasında yapılabilecektir.

[Devamını oku...]

21

SUNGURLU TİCARET BORSASI ORGAN SEÇİMLERİ 02 ŞUBAT 2013 CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 11:00 DA SUNGURLU İLÇESİ ÖZEL İDARE BİNASI KONFERANS SALONUNDA YAPILACAKTIR. KESİNLEŞEN DELEGE LİSTELERİ (3 TAM İŞ GÜNÜ) 22 OCAK 2013, 23 OCAK 2013 VE 24 OCAK 2013 TARİHLERİNDE BORSA BİNASINDA ASKIYA ÇIKARTILMIŞTIR. TÜM BORSA ÜYELERİMİZE DUYRULUR.

[Devamını oku...]

Sayfa 114 / 115İlk   Geri   106  107  108  109  110  111  112  113  [114]  115  İleri   Son   
Yazdır