Haberler

Entries for Temmuz 2017

13
Karaçil, "15 Temmuz’da Türkiye, en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vermiştir"

 Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, "15 Temmuz’u Asla Unutmayacağız, Unutturmayacağız" dedi.
Ticaret Borsası'nda düzenlenen basın toplantısına Sungurlu Ticaret Borsaso Başkanı Halim Karaçil'in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ve çiftçiler katıldı.

[Devamını oku...]

06
KARAÇİL “ TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNE YILLARDIR SUNGURLU TÜCCAR VE SANAYİCİLERİNİN İSTEK VE SORUNLARINI DİLE GETİRİP, ÇÖZÜME ULAŞTIRMANIN MEMNUNİYETİNİ YAŞIYOR"

 İç Anadolu Bölge Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya borsamız adına Yönetim Kurulu Başkanımız Halim Karaçil ve Genel Sekreterimiz Levent Akkaş katıldı.
Toplantıda Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Borsasi ve oda istek ve taleplerine deyinerek, Yıllardır dile getirdiğimiz istihdamda ki tüketimin ekonominin %60 ını oluşturduğunu ve bunlarda düzenleme yapılarak tüketim mallarında K.D.V indirimi talep doğrultusunda, çabalarımız ve gayretlerimiz sonucu konutta ve mobilya da K.D.V indirimi, beyaz eşyada ise Ö.T.V muafiyeti sağlandı indirim süreleri 3 aydan 6 aya uzatıldı. Sanayici üzerindeki mali yükler azaltılsın talebimizde ise, üretim reform paketi yasalaştı, sanayi ve üretim bölgelerinde yer alan binalarda emlak vergisi kalktı,elektrik kullanımında %2lik TRT payı kalktı, hafta sonu çalışma için izin alma kalktı,bazı damga vergileri ve harçlar kalktı OSB yatırımcılarına kolaylıklar sağlanarak finansman kaynağı olarak tapuları teminat gösterilmeye başlandı. Ayrıca kobilere hibe ve düşük faizli kredi verilip ekonomiye can suyu verilmesinden dolayı memnuniyetimizi belirttik ve vergilerini tam olarak zamanında ödeyen tüccarların ve esnaflarımızın %5 teşvik almasindan menmuniyetimizi belirttik. Bunun gibi Birçok reform vesile olan Başkanımıza, gerçekleşen toplantıdan dolayı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu teşekkür etti.

[Devamını oku...]

Yazdır